Passion for music.
 Made in Germany

V uplynulém desetiletí se NOVA stala symbolem chytrých zvukových systémů. Hudebníci, zvukaři, integrátoři, půjčovny PA a mnoho dalších uživatelů objevili NOVA po celém světě a stále více je tyto produkty oslovují. Není divu. NOVA dává do produktů a služeb  veškerou vášeň, nadšení pro hudbu a také poskytuje to nejlepší pro zákazníky, s cílem dosáhnout perfektního poměru ceny / výkon a zvukovou kvalitu nejvyšší třídy.

CRAAFT AUDIO GmbH je společnost značky NOVA © (NOVACOUSTIC ©)  . . . nabízí: reproduktory a ozvučovací systémy, výkonové zesilovače a digitální systémy řízení.. S více než 40 lety zkušeností inženýrů vyvíjejí vysoce výkonné produkty pro trhy hudebních nástrojů,  pro-audio a trh ozvučení kinosálů, stadionů a kostelů.

Značka NOVA © (NOVACOUSTIC ©) představuje inovaci, moderní technologie a vynikající poměr ceny a výkonu. Výrobní oddělení se nacháží v Německu a používá vysoce výkonné komponenty, jako jsou například BMS ©, B & C ©, BEYMA ©, 18-SOUND ©, FAITAL © i vlastní komponenty. 

V roce 2007 společnost investovala do nové továrny. Tisíce produktů lze efektivně uskladnit a odeslat  do 72 zemí po celém světě. Díky inovativním technologiím a produktům je zajišťena pevná pozice i úspěšná budoucnost  pro CRAAFT AUDIO GmbH a NOVA © (NOVACOUSTIC ©). 

iC12A Multipurpose Speaker

12 "/ dvoupásmový aktivní monitor / reproduktor / 1000W.  Lehký, výkonný a inovativní.
  iC12A nabízí vše, co potřebujete pro perfektní vystoupení. 1.000 W poskytuje tlak a výkon. Účinný modul zesilovače Class-D a 12 "reproduktor zní zřetelně a hlasitě., přičemž 1,35" ovladač zachová zvuku iC12A křišťálově čistý. iC12A je připraveno k použití během několika sekund.

KD12 Powered Monitor

 12 "/ 2-pásmový koaxiální monitor / reprosoustava / 1.000 W

KD12 je nekompromisní monitor a plnohodnotný reproduktor - vše-v-jednom. Přináší ultra čistý zvuk a špičkový výkon. Ať již v roli podiového monitoru, reprobedny, ozvučení vetších scén nebo zpožďovacího boxu, : KD12 je ideálním řešením pro všechny uživatele.

MYTHOS Powered Speakers

 2-pásmový monitor / reprosoustava  s DSP.
Nové reproduktory řady MYTHOS jsou nekompromisní monitory, plnohodnotné v systavách,  střední / vysoké skříně - vše-v-jednom. Všechny modely série MYTHOS poskytují zvukovou čistotu a perfektní výkon . Reproduktory MYTHOS s vlastním pohonem jsou ideálním všestranným řešením pro uživatele. Ať už na pódiu nebo v instalacích, tři ultra lehké modely (od 13 kg) přesvědčí množstvím funkcí a poskytují velkolepý a přesný zvukový výkon. Skříně MYTHOS jsou ideálním řešením pro hudebníky, DJs, mobilní umělce a rentál. Nejnovější generace DSP technologie společnosti NOVA zpracovává zvuk uvnitř skříně a umožňuje plnou kontrolu výkonu, omezení, amplitudy a fázové vyrovnání. Pro reproduktory MYTHOS jsou charakteristické odolné dřevěné skříně, sofistikované snímače s vysokou citlivostí a nejmodernější napájecí  moduly s výkonem 1.000 W (třída D).

VERITAS Powered Speakers

Série NOVA VERITAS: přináší maximální výkon a nekompromisní funkce.
VERITAS je určen pro  rentál a instalaci. VERITAS jsou vysoce kvalitní reproduktory, které nabízejí dynamickou, neutrální a autentickou kvalitu zvuku. Akustické vlastnosti všech modelů VERITAS splňují nejvyšší nároky na kvalitu zvuku, vynikající srozumitelnost řeči a nabízejí napínavý živý výkon. Integrované výkonné moduly zesilovačů všech modelů dělají z reproduktorů VERITAS moderní profesionální audio nástroje. Na výběr sestavy repro, subwoofer nebo celé systémy.

EUPHORIA Column Systems

Sloupcové reproduktory jsou elegantním řešením pro malé a střední stage. Tenký design a nízká hmotnost umožňují dobře vyvážený a rovnoměrný zvuk.
Díky kompaktním rozměrům těchto systémů je akustický tlak a dynamika u podobných řešení jiných značek většinou omezena. EUPHORIA je jiná. Vyrobeno pro profesionály. EUPHORIA poprvé spojuje všechny výhody sloupkového reproduktoru s výkonem a požadavky nekompromisního profesionálního zvukového systému. EUPHORIA je založena na technologii, vysokovýkonných součástech a kvalitě systému line-array. EUPHORIA byla vyvinuta pro střední a velká podia a špičkové trvalé instalace. Volitelné příslušenství umožňuje široké spektrum aplikací.

PARIZ system - novinka 2018

nový profesionální sytém - prosíme kontaktujte nás ohledně víe informací

KIRA Coaxial Speakers

Dvoupásmové vysoce přesné koaxiální reproduktory pro mobilní použití a instalaci 

Rodina KIRA obsahuje čtyři vysoce kvalitní, pasivní 2-pásmové koaxiální reproduktory pro ambiciózní uživatele. Všechny modely KIRA přesvědčují maximální dynamikou a vynikající kvalitou přirozeného zvuku. KIRA18SC je vysoce výkonný subwoofer a skutečný představitel zvukových řešení, je určen zejména pro instalaci v rozích. Koaxiální reprosoustavy KIRA jsou profesionálním řešením pro pevné instalace a pronájmy. Kompaktní design je elegantní a nenápadný, takže řada KIRA je diskrétně působící PA řešení. Koaxiální technologie umožňují kompaktní design a konstantní tónovou rovnováhu na vzdálenost, což poskytuje řadě KIRA hladké pokrytí celého prostrou i mimo os, bez minimální vzdálenosti při poslechu a vysoké eliminaci zpětné vazby. Široce vyzařující vysokofrekvenční ovladače poskytují přirozený zvuk až po velmi vysoké frekvence. Koaxiální uspořádání měničů produkuje výstup o směru osy 90 °, který umožňuje použití pro horizontální a vertikální vyrovnání. Integrované pasivní crossovery zajišťují vyvážený zvuk. Čtyři různé velikosti reproduktorů otevírají širokou škálu aplikací, od hudby na pozadí až po ozvučení klubů, stejně jako sofistikované živé aplikace. Přední strana reproduktorů je chráněna stabilními předními mřížkami s akustickou pěnovou podložkou. Každý koaxiální model KIRA obsahuje standardně osazení U-bracket. To umožňuje montáž na stěny a stropy. Volitelný adaptér stativu LSA1 nechává reproduktory umístit na stojan reproduktoru nebo distanční tyč. Integrované vložky M10 se používají k upevnění U-držáků nebo přírubové svorky. Všechny koaxiální modely KIRA pracují v plném rozsahu nebo v kombinaci s různými subwoofery.

CX15WP Coaxial Speaker

CX15WP je špičkový, vnitřní i venkovní koaxiální reproduktor se dvěma reproduktory s vysokým rozlišením určeno pro profesionální instalaci a mobilní použití.
Přesvědčuje svým odolným krytem skříně (IP65), širokou disperzí, maximální dynamikou a vynikající kvalitou přirozeného zvuku. Koaxiální technologie umožňuje kompaktní design a konstantní tónovou rovnováhu na vzdálenost, čímž CX15WP zajišťuje hladké pokrytí pro posluchače mimo os. Široko vyzařující vysokofrekvenční ovladač podává přirozený zvuk až po velmi vysoké frekvence. Integrovaný pasivní crossover hlídá a poskytuje vyvážený zvuk. 

VISIO Passive Speakers

Ať už jsou nainstalovány vodorovně a nebo svisle v mobilních systémech, nebo osamocené: VISIO reproboxy jsou skutečně víceúčelové.

NOVA VISIO série je řada reproboxů, které nejsou jen vzájemně libovolně propojeny. Všechny Visio boxy jsou optimálně vyladěné pro konkrétní akustické plochy, kde zajistí optimální akustickou harmonii i ve větších zvukových systémech. Reproduktory s hliníkovými koši, stejně jako titanové membrány a roh (horna)  z laminátu jsou speciálně vyvinuty pro sérii VISIO. To vše umožňuje vysoce kvalitní reprodukci signálu. Nejmodernější technologie frekvenčních výhybek, stejně jako bezpečnostní okruhy a zpracování zaručují dlouhodobý bezporuchový provoz. Všechny skříně řady Visio mají speciální kryt, odolný proti nárazům předmětů. To je důležitá výhoda při použití v pevných instalacích. Visio skříně jsou vyrobeny z 15 mm březové překližky chráněné černým nátěrem PolyCoat NOVA. 

UNION Passive Speakers

Vysoce výkonné víceúčelové reproduktory pro pevnou instalaci a mobilní použití.
 Skříně jsou vybaveny ovladačem 1,4 "HF (2,5" PM4 polymerní cívka). Nominální pokrytí o 60 ° x 40 ° (H x V). Frekvenční rozsah MF / LF je pokryt vysokofrekvenčními měniči s 3 " cívkou. Magnetické přední mřížky umožňují rychlé a snadné otáčení horny ze skleněných vláken o 90 ° bez nutnosti otáčení nástroje. 

MAXLINE Compact Line-Array

MAXLINE M5 je průkopnický profesionální reproduktor: Dynamický, neutrální a přirozený zvuk.
M5 kombinuje výhody šesti různých typů reproduktorů jedinečným způsobem. Profesionální vyztužení zvuku nebylo nikdy jednodušší, kompaktnější, rychlejší a flexibilnější. MAXLINE M5 obsahuje tři nekompromisní profesionální lineární reproduktory v jedné skříni. Šesti vysoce výkonných 5 "snímačů (každý s hlasovou cívkou 1,5"), v kombinaci s velkou středovou hornou, umožňuje spolehlivě výkonný provoz od 100 Hz. Planární vlnovod je vybaven třemi ovladacemi BEYMA © TPM4-1750,  jsou vybaveny 1,75 "hlasovými cívkami a membránami PM4, které zajišťují dobře definovanou dynamiku a zvlášť vysokou přesnost tónů. maximální výkon a kvalita zvuku na nejvyšší úrovni.

TRINITY 3-Way Speakers

TRINITY TF 3 je plně funkční hornový 3-pásmový vysokovýkonný reproduktor.
TRINITY nabízí vynikající dynamiku, extrémně vysokou SPL a kvalitu zvuku při nejvyšším rozlišení. 21 "hybridní subwoofer kombinuje výhody hluboce laděné technologie pásmového přenosu s dlouhým účinkem a vysokým dynamickým rozsahem, což je typické pro konstrukci s hornou. 

ELITE Line Array System

V posledních letech se společnost NOVA stala uznávaným výrobcem profesionálních line array systémů po celém světě.
Systémy  zvuku NOVA jsou dnes osazeny v nejvyšším stupni rentálu, tour a  stejně i instalací. Dlouholeté zkušenosti s navrhováním a výrobou reproduktorových skříní, výkonových zesilovačů a digitálních reproduktorů jsou základem špičkového výkonu. Inženýrské oddělení NOVA úzce spolupracuje se zákazníky a uživateli. Zkušenosti v kombinaci s inovativními technologiemi a využíváním špičkových komponentů umožňují mimořádnou kvalitu zvuku, spolehlivost a snadné použití. Systémy vytváření zvuku NOVA jsou dnes distribuovány ve více než 70 zemích. Série reproduktorů ELITE NOVA nastavuje nový standard v technologii systémů line array. Celá série je založena na technologiích s hornou v kombinaci s koaxiálním uspořádáním pro přesné a symetrické pokrytí. 

CINEMA Sound Systems

Budoucnost digitálního kina.
Dnešní diváci mají mnohem vyšší požadavky a očekávání, pokud jde o filmové záběry a zvuk. Technologie zvuku dnešních filmů má za následek, že jednoduchý systém reproduktorů nemůže zaujmout smysly publika a inspirovat diváky, aby se vrátili. Digitální kino nabízí každému promítacímu místu možnost přinést prvotřídní dynamiku a jasnost, která přenáší diváka do filmu. K dosažení tohoto nesmírného potenciálu musí být zvukový systém v kině schopen reprodukovat "špičkové" zvukové stopy 21. století v plné kvalitě vysílání. Optimální výkon, maximální dynamika a rozlišení nejvyšší třídy - Systémy kina NOVA jsou navrženy tak, aby nabízely vzrušujícímu zážitku v kině překvapivé divácké zážitky znova a znova. Technologie předních linek, reproduktory pro pokročilé vícekanálové aplikace, 3D zvuk a kompletní systémová řešení: Zvukové systémy NOVA nabízejí operátorům kinematografie schopnost zůstat konkurenceschopnými v budoucnu

PROFESSIONAL POWER AMPLIFIERS

TX-20: 20.000 W 4kanálový vysoce výkonný zesilovač s palubním DSP
NOVA TX20 je čtyřkanálový výkonový zesilovač, který nabízí jedinečnou kombinaci výkonu a výkonu zvuku, který je bezproblémově spojen s pokročilým řízením DSP a řízením sítě. TX20 dodává 5 000 wattů na kanál nebo 10 000 wattů pro přemostěnou dvojici. Nejmodernější komponenty a jemně optimalizovaný design mají za následek velkorysé výkonové rezervy, které zajišťují zachování nedotčené kvality zvuku i při extrémních podmínkách. 

Řady XPS - Výkonové zesilovače režimu přepínání tříd-DH Zesilovače řady XPS jsou dvoukanálové zesilovače třídy-DH v kompaktním rozměru 2 HU (rackové prostory). Všechny modely jsou vybaveny vysoce účinným napájecím zdrojem typu SMPS, který zajišťuje špičkový výkon a nízkou hmotnost. Na předním panelu jsou zobrazeny dva ovládací prvky zesílení pro snadný přístup a hlavní vypínač. Dvě kulaté LED displeje informují o stavu zesilovačů. Na zadní straně jsou zobrazeny dva XLR vstupní konektory a dva XLR výstupní konektory (propojení). Na zadní straně jsou namontovány dva výstupy SPEAKON © a čtyři spojovací sloupky. Konektor SPEAKON © výstupního kanálu 1 (vlevo) je spojen se všemi čtyřmi póly. Tento konektor dále dodává výstupní signál kanálu 2 (vpravo) na kolících 2 (+/-). To umožňuje efektivní čtyřpólové připojení dvoucestných reproduktorových systémů pouze s jedním kabelem reproduktorů. Zesilovače řady XPS lze přepínat do tří různých režimů: stereo, paralelní a můstek. Integrovaný crossover je vybaven vysokotlakým filtrem a nízkoprůchodovým filtrem (každý 18 dB / Butterworth). Typ filtru lze nastavit a aktivovat přepínačem na zadním panelu. Funkce křižovatky je vypnuta v poloze FULLRANGE. Modely XPS jsou vybaveny funkcí přepínání impedance (kromě XPS 900 = třída D). Tento převodník může být nastaven přepínačem OVP na zadním panelu. Funkce OVP zajišťuje, že zesilovače poskytují plný výstupní výkon i při nízkých impedancích. Všechny modely jsou vybaveny funkcí zpoždění zapnutí pro ochranu připojených reproduktorů

Řady DXP
Výkonové zesilovače režimu přepínání tříd-DH

Zesilovače řady DXP jsou dvoukanálové zesilovače v kompaktním rozměru 2 HU (rackové prostory). Na předním panelu jsou zobrazeny dva ovládací prvky zesílení pro snadný přístup a hlavní vypínač. Displej LED informuje o stavu zesilovačů. Na zadní straně jsou zobrazeny dva XLR vstupní konektory a dva XLR výstupní konektory (propojení). Vstupní citlivost (zisk) lze přepnout do následujících režimů: 1,4 voltů, 32 dB a 26 dB. Na zadní straně jsou namontovány dva výstupy SPEAKON ©. Konektor SPEAKON © na výstupu 1 (vlevo) je připojen na všech čtyřech pólech. Tento konektor nabízí výstupní signál kanálu 2 (vpravo) na kolících 2 (+/-). To umožňuje čtyřpólové připojení dvoucestných reproduktorových systémů pouze jedním kabelem reproduktorů. Zesilovače řady DXP lze přepínat do tří různých režimů: stereofonní, paralelní a můstkové. Nezávislé omezovače lze zapnout nebo vypnout. Všechny modely jsou vybaveny zpožděním při zapnutí pro ochranu připojených reproduktorů.

Řady X - Výkonové zesilovače třídy-H

Zesilovače řady X jsou dvoukanálové zesilovače v kompaktním rozměru pouze 2 HU (rackové prostory). Na předním panelu jsou zobrazeny dva ovládací prvky zesílení pro snadný přístup a hlavní vypínač. Displej LED informuje o stavu zesilovačů. Na zadní straně jsou zobrazeny dva XLR vstupní konektory a dva XLR výstupní konektory (propojení). Vstupní citlivost (zisk) je u všech modelů 32 dB. Na zadní straně jsou namontovány dva výstupy SPEAKON © a čtyři spojovací sloupky. Konektor SPEAKON © na výstupu 1 (vlevo) je připojen na všech čtyřech pólech. Tento konektor nabízí výstupní signál kanálu 2 (vpravo) na kolících. To umožňuje čtyřpólové připojení dvoucestných reproduktorových systémů pouze jedním kabelem reproduktorů. Výstup můstku je k dispozici na vazných sloupcích. Zesilovače řady X lze přepínat do tří různých režimů: stereo, paralelní a můstek. Omezovače lze zapnout nebo vypnout. Všechny modely jsou vybaveny zpožděním při zapnutí pro ochranu připojených reproduktorů. 

MX 3.2K4 - 3200 W 4-kanálový výkonový zesilovač
NOVA MX3.2K4 je 4kanálový výkonový zesilovač, který nabízí výkon 4 x 800 W RMS. Na předním panelu jsou zobrazeny 4 ovládací prvky zesílení pro snadný přístup a hlavní vypínač. Displej LED informuje o stavu kanálů zesilovače. Na zadní straně jsou zobrazeny 4 vstupní konektory (XLR female), 4 konektory (XLR samec) a 4 výstupní konektory (SPEAKON NL4). Vstupní citlivost (zisk) je 32 dB pro každý kanál. Modul MX3.2K4 lze použít i v režimu polovičného můstku (1 x 1600 W RMS / 8 ohmů + 2 x 800 W RMS / 4 ohmy). Zesilovač je vybaven zapnutím zapnutí pro ochranu připojených reproduktorů.

DXI 8200 8-kanálový výkonový zesilovač s SMPS

DXI8200 je 8kanálový výkonový zesilovač v kompaktním rozměru 2 HU (rackové prostory). Přední panel zobrazuje 8 ovládacích prvků pro zesílení pro snadný přístup, 8 vypínačů vypnutí a hlavní vypínač. Displej LED informuje o stavu zesilovačů. Na zadní straně je zobrazeno 8 vstupních konektorů a 8 výstupních konektorů. Vstupní citlivost (zisk) je 32 dB každého kanálu. Výstupy nabízejí konektory s bariérovými proužky. Modul DXI8200 lze použít i v polovičním módu (2 x 400 W plus 4 x 200 W RMS / 4 ohmy). DXI8200 lze přepnout do tří různých režimů: stereo, paralelní a můstek. Nezávislé omezovače lze zapnout nebo vypnout. Zesilovač je vybaven zapnutím zapnutí pro ochranu připojených reproduktorů. 

DSP DIGITAL CONTROLLING

DC 4000 - 32bitový digitální systém pro správu reproduktorů se 2 vstupy / 4 výstupy
 je digitální maticový systém pro správu reproduktorů se 2 vstupy / 4 výstupy s interním rozlišením 32 bitů a 96 kHz vzorkovací frekvencí. DC4000 je vybaven 2 analogovými vstupy, 4 analogovými výstupy a dvěma dálkovými konektory (USB a RS485). Použití moderních a rychlých DSP umožňuje latenci (analogově až analogově) pouze 0,625 ms. Každý vstupní kanál obsahuje 6 ekvalizérů (s nízkým poloměrem, vysokou police a parametrickou funkcí) a funkcí zpoždění. Polaritu každého vstupního kanálu lze přepínat z + na -. Každý výstupní kanál obsahuje 6 ekvalizérů (s nízkým poloměrem, vysokou police a parametrickou funkcí) a funkcí zpoždění. HPF (high-pass filter) a LPF (low-pass filter) jsou součástí každého výstupního kanálu. Oba nabízejí tři různé provozní režimy: Linkwitz-Riley, Butterworth a Bessel (až 48 dB / okt). Každý výstupní kanál obsahuje omezovač výkonu. Integrovaný čip s pamětí flash nabízí prostor pro 30 předvoleb, které lze načíst přes přednastavenou nabídku, tři výchozí tlačítka nebo vzdálený software pro PC.


DC 8000 - 32-bit digital 4-in/8-out speaker management system

DC8000 je digitální maticový systém pro správu reproduktorů se 4 vstupy / 8 výstupy s interním rozlišením 32 bitů a 96 kHz vzorkovací frekvencí. Zařízení DC8000 je vybaveno 4 analogovými a digitálními vstupy (formát AES / EBU ©), 8 analogovými výstupy a dvěma dálkovými konektory RS485. Použití moderních a rychlých DSP umožňuje latenci (analogově až analogově) pouze 0,625 ms. Každý vstupní kanál obsahuje 8 ekvalizérů (funkce s nízkým poloměrem, vysoká police a parametrická funkce), funkce zpoždění a hluková brána. Polaritu každého vstupního kanálu lze přepínat z + na -. Každý výstupní kanál obsahuje 6 ekvalizérů (s nízkým poloměrem, vysokou police a parametrickou funkcí) a funkcí zpoždění. HPF (high-pass filter) a LPF (low-pass filter) jsou součástí každého výstupního kanálu. Oba nabízejí tři různé provozní režimy: Linkwitz-Riley, Butterworth a Bessel (až 48 dB / okt). Každý výstupní kanál obsahuje omezovač výkonu. Integrovaný čip s pamětí flash nabízí prostor pro 30 předvoleb, které lze načíst přes přednastavenou nabídku, tři výchozí tlačítka nebo vzdálený software pro PC.


HDC 48 Ovladač zvuku nové generace s vynikající zvukovou výkonností třídou

 HDC48 přivádí zvukový výkon na novou úroveň pomocí nových převodníků zvuku a pokročilých algoritmů DSP, které plně využívají zpracovatelský výkon nabízený nejnovějšími generátory SHARC 4. generace. Unikátním řešením jsou revoluční nové LIR Lineární fáze křížové filtry a pro maximální ochranu řadiče s maximálním SPL, nové VX Limiters. Nejsou to marketingové triky; jsou pečlivě implementovány výkonné nástroje, které umožňují bezpečně extrahovat maximální výkon ze zvukových systémů NOVA. HDC48 je vysoce výkonný, snadno použitelný signální procesor pro reproduktorové systémy a poskytuje zpracování až 4 vstupů a 8 výstupů. Využitím nejnovějších pokroků v technologiích analogové, digitální konverze a digitálního zpracování signálu dosáhne jednotka vyšší úrovně výkonu než všechna předchozí zařízení. HDC48 poskytuje velkoryse množství schopností zpracování signálu a širokou škálu křížových tvarů. Tři otočné kodéry, osvětlená tlačítka a grafický displej poskytují rychlé, intuitivní a uživatelsky příjemné ovládací rozhraní.