Roland V-60HD

V-60HD tech
V-60HD tech

Poptávka pro produkci živých přenosů a streamování stoupá rychlým tempem, což vyžaduje sofistikované a spolehlivé technické řešení s flexibilním odbavením připojených zdrojů obrazu a zvuku. Roland V-60HD představuje komfortní prostředí, snadné nastavení a kombinuje to nejlepší z obou světů.


 SDI vstupy pro kamery, HDMI vstupy se scalery pro data, počítač, tablety a další zdroje videa, kombinace výkonných zvukových funkcí, které zahrnují vícekanálový vestavěný zvuk, analogové vstupy XLR a RCA, řízený zvuk z digitálních zdrojů SDI nebo HDMI a řada video spojů s programem a AUX činí model V-60HD ideálním řešením různé produkce živých událostí a aplikace pro streamování.

Firemní akce jsou nejrychleji rostoucím segmentem live eventů. Meetingy, konference, prezentace projektů a produktů, ale také sportovní klání, přehlídky a zábavné show, školení poptávají stále častěji profesionální zpracování a produkci události. Odpovědí je Roland V-60HD: přenosný AV mixer, multiformátové produkční centrum, které spolehlivě zpracuje událost v jednom místě, na více místech najednou, ve vnitřním i vnejším prostředí.

PROGRAM SYSTÉMU V-60HD VER.2.0

Verze Ver.2.0 podporuje ovládání až 6 PTZ kamer, oříznutí PinP, sólovou sběrnici pro audio vstup  a další.

VIDEO

  1. 4 SDI vstupy (s de-interlacer)
  2. 2 HDMI vstupy (scaled)
  3. 1 RGB vstup společně s HDMI vstupem č.6 (scaled)
  4. 2 SDI výstupy ‒ Assignable to PGM, PVW, AUX
  5. 2 HDMI výstupy ‒ Assignable to PGM, PVW, AUX
  6. 1 Multiview výstup ‒ Program, Preview, plus 8 video sources with Audio meters.
  7. LAN ‒ vzdálené ovládání a Smart Tally
  8. RS-232 ‒ vzdálené ovládání
  9. USB Port ‒ pro obrázek a uložení 

4 SDI vstupy a 2 vstupy HDMI jsou ideální pro spínání kamer a počítačů současně pro dynamické prezentace.

Ne všechny kamery podporují plný 1080p, V-60HD se s tím vypořádá, de-interlacer na SDI vstupech umožňuje kombinovat 1080i a 1080p SDI video zdrojů s více kamerami, bez externích převodníků.

Více cílových výstupů (program, náhled a AUX sběrnice) usnadňuje odesílání hlavního výstupu na primární obrazovku nebo živý přenos a poznámky přednášejícího k monitoru moderátora.

Složení obrazu

Model V-60HD disponuje DSK (downstream keyer), Picture-in-Picture (PinP), kompozitní efekt ideální pro vytváření vysílání ve stylu zpravodajství a firemní prezentace. Tvar PinP je volitelný z obdélníkových, kruhových, srdcových a diamantových vzorů, které přidávají speciální vizuální charakteristiku události. Oříznutí PinP a nastavení středové části SPLIT (Ver.2.0) jsou vhodné pro složení vertikálně dlouhé obrazovky, například chytrého telefonu.

DSK lze použít pro překrývání titulů, textů písní, log nebo grafiky přicházející z video zdrojů s až třemi vrstvami kompozice. DSK podporuje jak Luminance Keying (černé / bílé), tak i Chroma Keying (modré / zelené) pro kompozici dvou zdrojů videa plus další vrstvu PinP a pozadí, které zajišťují kreativní prostředí pro živé produkce.

Sběrnice AUX

Samostatná sběrnice AUX může být přiřazena ke kterémukoli ze čtyř diskrétních výstupů SDI nebo HDMI, které zajišťují plynulé přepínání mezi 8 vstupními kanály (4 SDI, 2 HDMI nebo 1 RGB a 2 statické snímky). Určená křížová tlačítka AUX vrstvy zajišťují rychlé ovládání a bezproblémové spínání. AUX LINKED PGM (Ver.2.0) umožňuje AUX synchronizovat s PGM výstupem po změně PGM.

Výstup pro multiview zobrazení

V-60HD může zobrazit náhled všech šesti video vstupů a dvou statických snímků, PGM a PVW na jeden monitor náhledu pomocí výstupu Multi-view. Kromě toho můžete zobrazit nabídku na obrazovce Multi-view, abyste provedli změny nastavení bez změny fokusu z zobrazení náhledu. Z Ver.2.0 je možné vyměnit okno PGM a PVW a název štítku editace IN1 až 6.

AUDIO

Roland V-60HD je vybaven 18kanálovým mixérem zvuku, který obsahuje čtyři XLR / TRS Combo konektory s 48v fantomovým napájením, RCA stereo Pair a vloženým audiem  ze šesti video vstupů. Výkonné efekty předzesilovače a dynamiky V-60HD zahrnují vysokofrekvenční filtr, bránu, kompresor, 3-pásmový ekvalizér, zpoždění a možnost volby zvuku sledující video kanál, takže zvuk prochází, když je vybrán určitý zdroj videa. Solo sběrnice je přidána z Ver.2.0. Dynamiku lze nastavit z menu na obrazovce nebo pomocí výkonného softwaru dálkového ovládání pro Windows nebo Mac.

Zvuk je snadněji kombinovatelný než kdykoliv předtím pomocí funkce automatického míchání V-60HD. Automaticky vyváží úrovně zvuku z více mikrofonů a zdrojů videa Přiřazení prioritního vážení, které je specifické pro kanál, může být nastaveno tak, že moderátor nebo prioritní zvukový kanál má vyšší úroveň hlasitosti při použití funkce automatického míchání. Uvolní tak operátora, aby se soustředil na produkci videa live eventu.

Zvuk přenáší v zivém přenosu nebo/a na reproduktory v určených místnostech. Funkce vícekanálového zvuku nahrává 8 diskrétních zvukových kanálů do videorekordéru SDI, velmi praktické například při vícejazyčných zdrojích zvuku jedné události.

VZDÁLENÉ OVLÁDÁNÍ

Uživatelské rozhraní V-60HD je unuitivní a může být ovládáno vzdáleně prostřednictvím LAN portu pomocí softwaru Roland Remote Control Software z PC nebo Mac.V případě pevných instalací lze zařízení V-60HD dálkově ovládat přes port RS-232 pomocí rozhraní dotykového panelu, což usnadňuje ovládání funkcí.

SMART TALLY

Jedinečný vlastní bezdrátový systém společnosti Roland využívá bezdrátový směrovač LAN připojený k zařízení V-60HD, který umožňuje zasílání informací do iOS nebo zařízení Android v síti.

doporučená cena bez DPH:
77.974 CZK 

vystaveno: NE
skladem: NE

PRODUKTOVÁ VIDEA A TUTORIÁLY